Deutsche Telekom ovlivněn mimořádnými položkami
Německý operátor Deutsche Telekom (DTE) dnes zveřejnil své hospodářské výsledky za druhý kvartál, které byly výrazně ovlivněny jednorázovými položkami.
Tržby vykázaly očekávaný meziroční pokles, který dosáhl necelých 7 %. 14,48 mld. EUR, které DTE vygeneroval bez větších problémů překonalo tržní odhady, které očekávaly pouze 12,55 mld. EUR.
Čistý zisk (před zahrnutím mimořádných položek) se oproti tomu v meziročním srovnání zvýšil o téměř 17 % na 951 mil. EUR (0,22 EUR na akcii) a také zásadním způsobem předčil analytické odhady, které počítaly se 770 mil. EUR (0,19 EUR na akcii).
Hospodářský výsledek se však velice změní po zahrnutí jednorázových položek. Čistý zisk činí pouze 348 mil. EUR (meziročně - 27 %) (0,08 EUR na akcii) a zásadně tak zaostává za očekávanými 673 mil. EUR (0,14 EUR na akcii). Za snížením zisku stojí restrukturalizační náklady spojené s předčasným odchodem některých zaměstnanců do důchodu, negativní vliv měla i ztráta zákazníků v USA.
Přes slabší výsledky však společnost potvrdila výhled pro rok 2011.
Deutsche Telekom se těšil přízni odborné veřejnosti, nákupní doporučení výrazně převažovala nad prodejními.
Akcie společnosti včera oslabily o 0,92 % na 10,26 EUR.
Zdroj: Bloomberg, Reuters, Deutsche Telekom
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Německé akcie v úvodu klesají, reportovaly Siemens, Deutsche Telekom, Allianz, RWE a Merck
- Index DAX dnes významně posílil
- DAX v úvodu posiluje, výsledky reportoval Fresenius a Deutsche Telekom
- Německé akcie v úvodu na zelené nule, UBS zvýšila investiční doporučení u akcií Deutsche Telekom
- Index DAX roste o +1,26 %, reportovaly společnosti Siemens. Deutsche Telekom, Merck KGaA a E.On
Nejnovější:
- Frankfurtská burza ve čtvrtek mírně oslabila
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 4. červenci vzrostly o 53 mld. kubických stop při očekávání 62 mld.
- Moneta: Wood & Company zvyšuje cílovou cenu z 116 Kč na 149,4 Kč při stávajícím doporučení "hold"
- Komerční banka: Wood & Company zvyšuje cílovou cenu z 959 Kč na 1108 Kč při novém doporučení "hold"
- Pražská burza pokračovala v růstovém módu
- Americké akciové indexy zahajují obchodování smíšeně, akcie Delta po výsledcích rostou o 13 %
- Potravinářská společnost Conagra Brands ve 4Q mírně zaostala za očekáváním, výhled zisku zklamal trh
- Americké futures kontrakty mírně oslabují
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 5. červenci na 227 tis.
- Delta Air Lines zveřejnila zisk za 2Q mírně nad očekávání a obnovila celoroční výhled