Pražská burza i po poledni v červeném
Na pražské burze i po poledni převládá červená barva, když trhy dále tíží obavy z evropské dluhové krize.
Index PX se udržuje se ztrátou necelého 1% v okolí 1 208 bodů. Jeho největší zátěží jsou akcie Erste (-2,6%), na kterou podobně jako na většinu evropských bank silně dopadají již zmiňované obavy z vládních dluhů některých zemí eurozóny. Hůře si vede jen ECM (-5,7%) a VIG (-3,0%), jejich vliv na vývoj indexu je však minimální. Prodejní nálada dolehla také na NWR (-1,0%), které ode dneška znovu pokrývá Goldman Sachs, ČEZ (-0,6%), Unipetrol (-0,5%) nebo Telefónicu (-0,3%). Proti proudu téměř osamoceně kráčí CETV (+0,6%). Obchodní aktivita svědčí o tom, že si řada investorů užívá dovolené. Nejobchodovanější je Erste (objem 180 mil. CZK), následuje ČEZ (120 mil. CZK) a NWR (70 mil. CZK).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Evropské futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Očekávané události: Spotřebitelská důvěra (eurozóna)
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů




