Německé akcie po U.S. makrodatech smazaly zisky
Horší data z amerického trhu práce znamenaly obrat i pro německé akcie, které tak během několika málo okamžiků otočily do záporu a před závěrem dnešního obchodování obchoduje v zisku jen posledních pár statečných. DAX odepisuje 0,43 % na 7439,03 b.
Slušný zisk okolo 1 % si nadále udržuje Deutsche Boerse. Akcionáři NYSE Euronext včera odsouhlasili plánovanou fúzi a podle některých analytiků je okolo jedné čtvrtiny akcionářů stejných. Podle dřívějších zpráv z dneška souhlasí s fúzí společností zatím něco přes 13 % akcionářů Deutsche Boerse, před týdnem to bylo pouze 6 %. Čas má burzovní společnost do 16.7.
Na opačném konci indexu se nacházejí akcie RWE. Tato společnost oslabovala od ráda, kdy se roznesly zvěsti o možném kapitálovém navýšení za účelem snížení dluhu. Šéf společnosti Jürgen Großmann nadále okolo poledne potvrdil, že diskuze o možném navýšení kapitálu bude na pořadu jednání na speciálním setkání dozorčí rady počátkem srpna. RWE tak odepisuje přes 3,6 %. Po dnešním poklesu evropských bank iniciovaným italskými bankami Commerzbank nepomohlo ani lepší doporučení od Societe Generale, banka tak momentálně odepisuje 1,75 %. Nedaří se po sníženém doporučení od BofA společnosti Metro.
Pavel Šlechta, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
- USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
- USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
- Wall Street v úvodu mírně roste, pozornost je upřena na večerní výsledky Micronu
- Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-3,26 %), zlato (-2,17 %) a ropa (-1,86 %)




