Německo otevřelo výrazně výše
Dohoda Řecka s EU dnes přinesla na trh zcela opačný vývoj než včera a akcie tak umazávají včerejší ztráty. Největší úlevu zažívají banky, nižší cena ropy pomáhá Lufthanse a prohlášení čínského premiéra o funkčnosti protiinflačních opatření může ještě více podpořit automobilky. DAX si momentálně připisuje 1,16 % na 7232,44 b.
Na špičce indexu se dnes nachází akcie automobilek, největší zisky si připisuje Volkswagen (VOW3, +2,92 %, 135,85 EUR), mírněji posiluje Daimler (DAI, +1,70 %, 49,585 EUR). Daimler a Rolls-Royce dnes sdělili, že nabídku akcionářům společnosti Tognum už přijalo 92,65 % všech držitelů. Výrazné zisky si připisuje i BMW (BMW, +1,93 %, 66,47 EUR).
Investoři jsou dnes opět optimističtí ohledně akcií Lufthansy (LHA, +1,89 %, 14,79 EUR). Včerejší pokles ceny ropy by pro ni znamenal při udržení na těchto hodnotách výraznou úlevu na nákladové straně.
Žádná z akcií v rámci indexu DAX není v červených číslech.
Zdroj: Bloomberg
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Trh se snažil absorbovat geopolitického napětí
- Geopolitické napětí testuje trh
- Frankfurtská burza zakončila týden poklesem o více než 1 %
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a končí téměř beze změny
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červnu podle předběžných dat na 60,5 b.
- Americké akcie oslabují v reakci na izraelský útok na íránská jaderná zařízení
- Americké futures kontrakty oslabují, Nasdaq 100 futures -1,24 %
- Vývoj cen komodit: Ropa (+8,33 %), měď (-2,11 %), zemní plyn (+1,15 %)
- Vývoj měnových párů: Euro oslabuje vůči dolaru o 0,73 % na EUR/USD 1,1499
- Společnost Adobe ve 2Q překonala očekávání a zvýšila celoroční výhled některých klíčových metrik