Polský trh dnes v zelených číslech
Polský index WIG 20 dnes roste o 0,66 % na 2877,50 b.
Růst táhne energetická společnost ČEZ (CEZ; +2,30 %), holdingová společnost Cersanit (CST; +2,09 %), která tak kompenzuje včerejší ztráty a developer Globe Trade Centre (GTC; +1,70 %).
V červených číslech se dnes nacházejí finanční společnost Getin Holding (GTN; -0,37 %), bankovní skupina BRE Bank (BRE; -0,33 %) a provozovatel televizních kanálů Cyfrowy Polsat (CPS; -0,30 %).
Z tržních segmentů se dnes nejlépe daří telekomunikacím (+1,47 %) a spotřebnímu zboží (+0,83 %). Hůře jsou na tom technologie (-0,10 %).
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Volatilní vývoj na Wall Street
- DAX zakončil tento týden poklesem
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 7. listopadu vzrostly o 45 mld. kubických stop při očekávání 34 mld.
- Pražská burza v závěru týdne klesala
- Americké akcie v úvodu seance oslabují
- Brazilská bankovní skupina NU Holdings reportovala výsledky za 3Q, výnosy vzrostly meziročně o 39 %
- Americké futures kontrakty oslabují, Nasdaq 100 futures -1,58 %
- Paramount, Comcast a Netflix údajně připravují nabídky na převzetí Warner Bros. Discovery
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,19




