Dow Jones pod 12 000 b.
Americké trhy dnes výrazně oslabují a rozšiřují sérii ztrát na šestý týden. Dow Jones naposledy zaznamenal šestitýdenní sérii ztrát v říjnu 2002, S&P 500 v červenci 2008.
Trhy táhne dolů především finanční sektor a energetické tituly kopírující pokles ropy. Rozšiřování ztrát v zámoří navazuje na výprodeje na asijských trzích i v Evropě.
Dow Jones Oslabuje o 1,09 % a dostává se pod 12 000 b., kde byl naposledy v březnu letošního roku. Také souhrnný index S&P 500 a technologický Nasdaq si odepisují přes 1 %. Trhy rozšiřují ztráty po neuspokojivých makroekonomických datech. Nedaří se především pojišťovně Travelers. Ta oslabuje o 3 % poté, co oznámila zpomalení programu na zpětný odkup vlastních akcií, když ji dubnové a květnové přírodní katastrofy stály 1 mld. USD. Negativní zpráva o zpomalení čínského vývozu, která poukazuje na zpomalení globální ekonomiky, ochladila naděje na dnešní pozitivní vývoj.
Futures kontrakt na kukuřici se dostává na rekordní hodnoty, když atakuje hranici 8 USD za bušl. Naopak ropa dnes oslabuje a aktuálně si odepisuje 2,5 %.
Dolar zpevňuje vůči euru o 1 %, když se Evropě stále nedaří rozmělnit obavy nad vypořádáním se s dluhovou krizí v Řecku.
Rudolf Plachý, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Zámořské indexy oslabují
- Frankfurtská burza otevřela týden mírným růstem
- Pražská burza rostla
- USA: Index realitního trhu NAHB v prosinci na 39 b. podle očekávání
- Americké akcie v úvodu smíšeně, ServiceNow údajně vede pokročilá jednání o akvizici Armis
- Americké futures kontrakty posilují
- USA: Newyorský výrobní index v prosinci na -3,9 b. při očekávání 10 b.
- Interní prodej akcií ve SpaceX může výrazně zvýšit účetní čistý zisk společnosti Alphabet
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,99 %), měď (+1,33 %), zlato (+1,21 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,29




