RWE zvažuje spojení s konkurencí
Odklon německa od jaderné energie a zavedení energetických daní přinutily německý koncern RWE (RWE) ke zvážení možné fúze s jinou konkurenční společností.
Vedení společnosti prosazuje firemní nezávislost, pokud by však fúze nabízela významný synergický efekt a potenciál pro budoucí růst, který by RWE přinesl diverzifikaci podnikatelských aktivit, tak by o něm společnost vážně uvažovala.
Akcie RWE během tohoto roku ztratily již 22 %. Klesající ceny akcií navíc zvyšují riziko nepřátelského převzetí, čemuž se chce management samozřejmě vyhnout. Fúze by mohla být jedním z řešení.
O možném partnerství RWE na počátku roku vyjednával se španělskou Iberdrolou. Vyjednávání však ztroskotala na obavách z odmítavého postoje významných akcionářů jak na německé, tak na španělské straně, kteří by naředěním svých podílů přišli o svůj dominantní vliv. U RWE se jednalo o německé komunální investory, u Iberdroly o stavební společnost Grupo ACS.
Případná transkace by měla hodnotu 60 mld. EUR.
Akcie RWE dnes oslabují o 0,51 % na 38,82 EUR.
Zdroj: Bloomberg, Financial Times, Fox Business
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza zakončila týden poklesem o více než 1 %
- Německé akcie v úvodu klesají, reportovaly Siemens, Deutsche Telekom, Allianz, RWE a Merck
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování oslabuje, RWE prodá 49% podíl ve dvou větrných projektech
- Frankfurtská burza začíná týden růstem, akcie společnosti Bayer oslabují po prohraném soudu v USA
- RWE oznámilo výsledky za 2024, analytici vítají snížení kapitálových výdajů
Nejnovější:
- Zámoří uzavřelo v kladných číslech
- Wall Street míří k novým maximům
- Frankfurtská burza ve čtvrtek mírně oslabila
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 4. červenci vzrostly o 53 mld. kubických stop při očekávání 62 mld.
- Moneta: Wood & Company zvyšuje cílovou cenu z 116 Kč na 149,4 Kč při stávajícím doporučení "hold"
- Komerční banka: Wood & Company zvyšuje cílovou cenu z 959 Kč na 1108 Kč při novém doporučení "hold"
- Pražská burza pokračovala v růstovém módu
- Americké akciové indexy zahajují obchodování smíšeně, akcie Delta po výsledcích rostou o 13 %
- Potravinářská společnost Conagra Brands ve 4Q mírně zaostala za očekáváním, výhled zisku zklamal trh
- Americké futures kontrakty mírně oslabují