Nokia jedná o prodeji své divize
Finský technologický gigant Nokia (NOK; BAANOKIA) dnes potvrdil, že probíhá jednání se zájemci o koupi jeho divize Nokia Siemens Network, poskytující telekomunikační služby.
Jedná se o společný projekt, na kterém finové spolupracují s německým koncernem Siemens (SIE).
Samotná Nokia se v poslední době stává obětí zvěstí o možnosti jejího údajného převzetí ze strany další společnosti. Spekulace podporuje snižující se tržní podíl, zhoršující se hospodářské výsledky a snižování investičního ratingu společnosti. Pozitivní zprávou nebyl ani nedávný odchod jednoho z vrcholových manažerů.
Akcie NOK během včerejšího obchodování posílily o 0,96 % na 6,29 USD.
Na RM-Systému dnes akcie (BAANOKIA) posilují o 1,71 % na 113 Kč.
Zdroj: MarketWatch, Bloomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %
- Evropské futures kontrakty oslabují
- EU: Registrace nových aut v květnu vzrostla o 3,2 %
- Očekávané události: Index nákupních manažerů PMI (USA, eurozóna, Německo)
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %




