E.On plánuje žalobu vůči německému státu
Kvůli rozhodnutí o uzavření jaderné elektrárny do roku 2022 a zavedení daně z jaderného paliva plánuje E.On žalobu na Německo.
Společnost včera uvedla, že bude požadovat odškodné několika miliard eur jako kompenzaci za ztráty spojené s těmito rozhodnutími. Podle mluvčího společnosti by mělo jít o řád nižších dvouciferných čísel. Zmíněná rozhodnutí podle společnosti odporují právu Evropské unie, která zakazuje diskriminaci jaderné energie. Žalobu zvažuje i konkurenční společnost RWE. Německé ministerstvo financí odmítlo zprávu komentovat.
RWE (RWE) včera uzavřela výš o 0,55 % na 40,53 EUR.
E.On (EOAN) si připsal 0,92 % na 19,735 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12
- Firemní výsledky pro tento týden: KARO Leather, Micron, FedEx, Carnival, Jefferies,..
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,2




