Minutes FEDu přinesly růst na akciové trhy
Americkým akciím se podařilo po třech dnech propadů přehoupnout do zisků, přestože v průběhu dne balancovaly okolo nuly.
Výraznějšího růstu se dočkaly až po zveřejnění „minut" z posledního meetingu FEDu. Jak vyšlo najevo, členové jsou rozděleni ve svých názorech, kdy zvyšovat úrokové sazby, každopádně zdůraznili, že nepadl jasný signál pro brzké zahájení tzv. exit strategie, tedy ukončení kvantitavního uvolňování. Případné třetí kolo kvant. uvolňování by někteří podpořili jen v případě výrazného zhoršení ekonomického výhledu země. Americké akciové indexy zakončují téměř 1% v plusu.
Jana Havelková, makléř, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




