Fortuna meziročně výrazně zvýšila zisk
Loterijní a sázková společnost Fortuna (BAAFOREG) reportovala výsledky za první čtvrtletí roku 2011.
Zisk vyjádřený ukazatelem EBITDA se meziročně zvýšil o 44 % na 8,4 mil. EUR a výrazně tak překonal analytické odhady, které počítaly s 6,9 mil. EUR.
Objem sázek se ve stejném období zvýšil o 16,5 % na 114,2 mil. EUR a také tak překonal trh, který očekával pouze 108 mil. EUR.
Hrubé výhry se zvýšily o 19,5 % na 26,5 mil. EUR, tržní konsensus se nacházel na 25,5 mil. EUR.
Na výsledky měl velký vliv růst tržeb z internetového vsázení a pokles provozních nákladů na pobočky.
Společnost během tohoto roku očekává zhoršenéí hospodářské výsledky ve druhém pololetí v důsledku nákladů na spouštění nových loterijních her. EBITDA by se v tomto období měla snížit o 4 až 5 mil. EUR.
Akcie během včerejšího obchodování posílily o 0,89 % na113,90 Kč.
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Očekávané události: PPI (ČR), průzkum ZEW (Německo, eurozóna), index importních cen (USA)
- Pozitivní úvod nového týdne v USA
- Index S&P 500 zatím nad 6600 b.
- Frankfurtská burza na začátku týdne mírně rostla
- Na pražské burze nevýrazný vstup do nového týdne
- Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
- CTP: Agentura S&P zvýšila rating na BBB a potvrdila stabilní výhled
- Americké futures kontrakty indikují kladné otevření
- USA: Newyorský výrobní index v září na -8,7 b. při očekávání 5,0 b.
- Elon Musk nakoupil akcie Tesly za 1 mld. USD