Trhy ve Spojených státech druhý den oslabují
Zámořské akciové trhy navázaly na včerejší poklesy. Hlavním americkým burzovním indexům nepomohla ani zpráva o březnovém zvýšení podnikových objednávek o 3 %.
Ze společností, které dnes ohlašovaly své výsledky, přitahoval větší pozornost investorů Pfizer. Výrobce léčiv sice nezklamal čistým ziskem, ale tržby trh příliš nenadchly. Za očekávanými prodeji zaostal lék na cholesterol Lipitol. Pfizer (PFE) tak aktuálně odepisuje 2,24 %. Mastercard (MA) potěšil ziskem i tržbami a právem si tak užívá růst o necelá 3 %.
Nasdaq Composite si aktuálně odepisuje 0,82 % na 2840,54 b. S&P 500 ztrácí 0,29 % na 1357,25 b. Dow Jones však dokázal smazat ztráty a nyní si připisuje 0,09 % na 12819,09 b. Růst indexu S&P 500, který od začátku roku do včerejšího dne činil 8,2 %, byl zastaven v mírných obavách z pomsty bin Ladinových stoupenců. V důsledku toho bylo možné během dne pozorovat i posilující dolar.
Na komoditním trhu na sebe opět upozorňuje stříbro (ZIN1, YIN1) které oslabuje o 5,65 %. Ropa (CLM1, QMM1) je níž o 0,90 %. Lépe si vede měď (HGM1; +1,54 %).
Rudolf Plachý, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,00
- AstraZeneca údajně zkoumala akvizici Bristol-Myers Squibb
- Frankfurtská burza zahajuje obchodování růstem
- Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v červenci podle konečných dat na 51,9 b.
- Německo: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v červenci podle konečných dat na 52,2 b.
- ČR: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v červenci klesl na 52,2 b. při očekávání 53,4 b.
- Pražská burza na začátku týdne posiluje, začíná výplata dividendy ČEZ
- Asijské akcie na začátku měsíce klesají, Index MSCI Asia Pacific -0,6 %
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty posilují




