Ohlédnutí za včerejším reportováním amerických firem
Americké indexy uzavřely týden růstem především díky velmi úspěšnému dni z hlediska reportů hospodářských výsledků.
Všech pět společností z indexu Dow Jones, mezi nimiž nechyběla GE, Verizon, či McDonald's předčilo ziskem očekávání trhu. Nejvyšší překvapení způsobil Travelers Companies, který dosáhl zisku na akcii 1,89 USD při očekávání 1,486 USD.
Celkem 45 společností z širšího indexu S&P 500 zveřejnilo během včerejšího dne své výsledky. Pouhé tři z nich nedosáhly na očekávaný zisk. Mezi úspěšnými byl i Morgan Stanley. Ten při poklesu svého zisku zvýšil celkové prodeje a investory potěšil.
Po závěru obchodování přišlo s reportem ještě 6 společností. Největší pozornost byla věnována AMD a SanDiscu. AMD se ziskem 8 centů překonal očekávaných 6 centů, přičemž tržbami potvrdil očekávání. SanDisc oznámil zisk na akcii ve výši 1,03 USD, když odhad činil 0,989 USD. Také tržby ve výši 1,294 mld. USD překonaly očekávání 1,261 mld. USD.
Rudolf Plachý, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne uzavřely smíšeně
- Americké akcie v pátek mírně oslabují
- Index DAX v závěru týdne oslabuje
- Pražská burza v závěru týdne zakončila na kladné nule
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle předběžných dat na 61,8 b.
- Společnost Schlumberger vykázala za 2Q očištěný zisk na akcii v souladu s očekáváním
- S&P 500 v úvodu roste, reportovaly Netflix, American Express, 3M a další
- American Express reportoval za 2Q a zisk na akcii je opět nad očekáváním
- Americké futures kontrakty nepatrně posilují
- USA: Započatá výstavba v červenu dosáhla 1321 tis. při očekávání 1300 tis.