Výsledky Wells Fargo zklamaly investory
Americká banka Wells Fargo dnes zklamala investory svými výsledky za první kvartál.
Zisk na akcii 67 centů potvrdil konsensus analytiků, znamenal 35,85 % meziroční nárůst. Za odhadem zaostaly o 3,43 % prodeje, když se vyšplhaly pouze na 20,490 mld. USD. Stejně tak zklamal čistý zisk, jeho hodnota 3,570 mld. USD zaostala za odhady o 2,38 %.
Čtvrtletní prodeje byly podpořeny rozpuštěním 1 mld. rezerv v reakci na zvýšení kvality úvěrů a s tím spojeným snížením účtu pro špatné pohledávky. Příjmy z hypoték se meziročně snížily o 18 % na 2,02 mld. USD. Standardní půjčky poklesly o 5,4 % na 754,1 mld. USD. Podle banky za to mohlo hlavně snížení poptávky spotřebitelů.
Wells Fargo je poslední ze čtyř velkých komerčních bank (JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America), která zveřejnila výsledky ze první kvartál. Všechny 4 banky patří mezi 14 institucí poskytujících hypotéky domácnostem, které budou muset zaplatit pokutu za způsobení ztrát spotřebitelům a způsobení kolapsu na trhu s hypotékami na počátku finanční krize. JPMorgan odhadl tento náklad na 1,1 mld. USD.
Wells Fargo oznámilo minulý měsíc speciální dividendu za první kvartál 7 centů za akcii a dividenda se tak vyšplhá na 12 centů za akcii. Jedná se o první zvýšení dividendy od května 2009, kdy banka snížila dividendu z 34 centů na 5 centů.
Podle agentury Bloomberg 20 z analytických domů pokrývajících akcie Wells Fargo doporučuje „kupovat", 12 „držet" a 2 „prodat". Cílová cena je v průměru 38,38 USD.
Akcie Wells Fargo (WFC) dnes v reakci na výsledky oslabují o 3,72 % na 28,95 USD.
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, reportovaly BlackRock, JP Morgan, Morgan Stanley a další
- Wells Fargo reportovala výsledky za 1Q, čisté úrokové výnosy nepřekonaly očekávání analytiků
- Wells Fargo reportovala výsledky za 4Q, pozitivně překvapily čisté úrokové výnosy a výhled
- Zisk na akcii Wells Fargo překonal za 3Q odhady trhu díky růstu poplatků za investiční bankovnictví
- Zámořské indexy mírně oslabují
Nejnovější:
- ČEZ: výsledky hospodaření za 1Q 2025 (+komentář analytika)
- Evropské futures kontrakty se obchodují v záporu
- Očekávané události: HDP (eurozóna), index výrobních cen (USA), zaměstnanost (eurozóna)
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci s mírným ziskem 0,1%.
- Frankfurtská burza klesla v čele s akciemi Bayer
- Index Dow Jones se drží v kladných úrovních.
- Pražská burza navyšovala maxima
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 9. květnu vzrostly o 3454 tis. barelů
- Nvidia a AMD vedou růst amerických akcií na začátku obchodování
- Americké futures kontrakty nepatrně posilují