Pražská burza s nepatrnou ztrátou
Index pražské burzy PX po poledni oslabuje o 0,1% na 1 234 bodů, což je nejhorší výkon mezi středoevropskými indexy.
Největší zásluhu na tom má Erste (-0,8%) spolu s NWR (-0,8%). Největší ztráty však znovu utrpělo ECM (-5,4%), které pokračuje ve velmi volatilním obchodování. ČEZ (+0,0%) stagnuje na úrovni včerejšího closu, zatímco Komerční banka (+0,2%) a Telefónica (+0,6%) mírně rostou. Zpět ke 180 CZK se vrací Unipetrol (+1,2%). Nejaktivněji se obchoduje ČEZ (objem cca 180 mil. CZK), následuje Erste (110 mil. CZK) a KB (95 mil. CZK).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Firemní výsledky pro tento týden: KARO Leather, Micron, FedEx, Carnival, Jefferies,..
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,2
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+3,03 %), pšenice (-0,94 %), zlato (-0,87 %)
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje
- Pražská burza v úvodu týdne posiluje
- Asijsko-pacifický region v pondělní seanci převážně posiluje
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Očekávané události: Spotřebitelská důvěra (eurozóna)
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech




