Německo - vybírání zisků, obavy ze situace v Japonsku
Na německé burze investoři vybírají zisky na některých společnostech, panují také obavy z dalšího vývoje situace v Japonsku.
Výsledek průzkumu ZEW ohledně ekonomickému sentimentu situaci také nepřidal a německý DAX 30 tak klesá o 1,03 % na 7130,88 b.
Velkými ztrátami trpí akcionáři společnosti ThyssenKrupp (TKA, -2,35 %, 29,685 EUR), když dnes dochází k poklesům cen kovů na Londýnské burze kovů. Odepisuje také BASF (BAS, - 2,70 %, 62,67 EUR), který dnes obdržel snížení doporučení z „kupovat" rovnou na „prodávat", či Infineon (IFX, -3,32 %, 7,112 EUR). Růstový je Merck (MRK, +2,55 %, 65,67 EUR), Lufthansa (LHA, +1,31 %, 14,70 EUR) a Munich Re (MUV2, +0,74 %, 116 EUR), který se naopak dočkal lepšího doporučení od analytiků Morgan Stanley.
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké trhy pod tlakem na většině sektorů
- DAX zakončuje čtvrtek na červené nule, v uplynulé seanci ztrácely cementárny
- Unilever reportoval výsledky za 4Q a fiskální rok 2025
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 6. únoru poklesly o 249 mld. kubických stop
- Pražská burza klesá potřetí v řadě, akcie CSG ztratily dalších -3,65%
- USA: Prodeje existujících domů v lednu meziměsíčně poklesly o 8,4 % při očekávání poklesu o 4,6 %
- Wall Street otevírá obchodování smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
- Nebius zveřejnil výsledky za 4Q pod odhady, pro rok 2026 cílí na anualizované tržby 7–9 mld. USD
- Německo: Běžný účet platební bilance dosáhl 16,1 mld. EUR
- Pondělní svátek v USA




