Akciové trhy rostou díky technologiím
Akciové trhy rostou díky technologiím
Americké indexové futures před otevřením trhů posilují a mírně tak narušují tradiční vývoj, kdy po výrazném předchozím růstu dochází obvykle ke stagnaci či obchodování na nižších úrovních. V Evropě prozatím posilují akcie Intelu a Microsoftu a dávají směr celému technologickému sektoru v Evropě. Zářijová expirace Nasdaq100 posiluje o 0,3% a stejná splatnost DJIA přidává 0,18%. V Evorpě kralují technologie, které si připisují největší zisky ze všech 18 sektorů. Americké indexy posilují již pátý týden v řadě, což je nejdelší nepřetržitý růst od letošního ledna. V předobchodní fázi nejsou zveřejňována žádná makrodata. Měsíční stav rozpočtu za srpen bude zveřejněn až ve 20 hod. Očekává se deficit $40mld. Na pozitivní sentiment v USA reaguje pozitivně především německý DAX, který přidává 1,2%. Ostatní západní trhy jsou zdrženlivější. Francouzský CAC40 roste o 0,7% a index FTSE, který monitoruje vývoj na londýnské burze posiluje jen o 0,2%.
Nejnovější:
- Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
- Německé akcie klesly o téměř 1 %
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu klesl na 4 b. při očekávání 8 b.
- USA: Index PMI ve výrobě podle předběžných dat v červnu vzrostl na 55,7 b. při očekávání 54,6 b.
- Wall Street v červených číslech, ztrácí především technologie
- ČEZ založil dceřinou společnost ČEZ Energy
- CSG jmenovala Davida Jacobse prezidentem CSG Defense North America
- Americké futures kontrakty klesají, Nasdaq 100 futures -3,04 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,16 %), měď (-3,02 %), zlato (-1,44 %)




