Siemens investuje do obnovitelných zdrojů
Německý koncern zveřejnil informace o svých plánovaných investicích do výroby větrných elektráren.
V průběhu roku 2011 by tak měl vytvořit zhruba 2000 nových pracovních míst k 7000 pracovníkům, které v současnosti v oboru obnovitelných zdrojů zaměstnává.
Vedení společnosti prohlásilo, že chce ze Siemensu do roku 2012 udělat jednoho ze tří největších producentů komponentů větrných elektráren. Jejich optimismus je podpořen výsledky za poslední fiskální rok (končící 30.září), během kterého se objem zakázek v oblasti obnovitelných zdrojů zvýšil o 23 %. Žádná jiná divize Siemensu takového úspěchu nedosáhla. Největší potenciál pro budoucí rozvoj vidí na trhu v Číně.
Akcie společnosti dnes posilují o 2,63 % na 93,02 EUR.
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Německé akcie ve čtvrtek vzrostly, index DAX přidal 1,32 %
- Frankfurtská burza otevírá růstem, Siemens kupuje divize italského výrobce železniční signalizace
- Shrnutí kvartálních výsledků z indexu DAX
- Siemens zveřejnil výsledky za 2Q a oznámil program zpětného odkupu akcií v objemu až 6 mld. EUR
- Frankfurtská burza zakončuje obchodování v červeném
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,21
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,28 %), měď (-2,71 %) a zlato (-2,04 %)
- Eurozóna: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 51,3 b. při očekávání 51,6 b.
- Německo: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 50,0 b. při očekávání 50,2 b.
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %




