Amerika zatím nenachází směr
Americké akciové trhy dnes stagnují. Náladu investorů po rozhodnutí demokratů o zablokování dohody o daňových škrtech vyrovnaly lepší data z trhu práce.
Nejvýznamnější zámořské indexy aktuálně nenacházejí společnou cestu. Dow Jones je níž o 0,15 % na 11355,07 b. S&P 500 si připisuje 0,22 % na 1230,99 b. Nasdaq Composite posiluje o 0,25 % na 2615,7 b. Po té co se index S&P 500 včera podíval nejvýše od září 2008, jakoby se dnes trhy nemohly rozhodnout jaký zvolit směr, a tak ani výrazně lepší zprávy o týdenním počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti nebyly pro investory dostatečným stimulem.
Trh brzdí především DuPont, když oslabuje o 1,7 %. Třetí největší chemická společnost v USA nenadchla svým ziskovým cílem. Cíl zisku 3,10 USD na akcii nepředčí průměrný odhad analytiků Bloombergu, kteří očekávali 3,11 USD na akcii.
Rudolf Plachý
Dozor nad Fio banka, a.s. vykonává Česká národní banka.
Prohlášení
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci posílením o 1,05%.
- Německý akciový trh uzavřel v záporu, v souladu s vývojem v Evropě
- Index Dow Jones se drží v zelených úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 17. dubnu vzrostly o 1925 tis. barelů
- AT&T v 1Q překonalo odhady zisku i počtu zákazníků, volné hotovostní toky meziročně klesly
- Pražská burza v tomto týdnu prohlubuje poklesy
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v dubnu dle předběžných dat na -20,6 b. při očekávání -17,2 b.
- Wall Street zahajuje obchodování v kladném teritoriu
- Kofola zítra zveřejní kompletní výsledky za rok 2025, sledován bude výhled či informace k dividendě
- Americké futures kontrakty indikují open v zeleném




