První blok Temelínu se znovu rozběhl ve středu večer
Ve středu večer začal první blok JE Temelín opět vyrábět elektřinu. Odstaven byl kvůli výměně paliva.
Nyní již funguje na palivo od ruské společnosti TVEL. Dosažení plného výkonu bloku se očekává začátkem příštího týdne. První blok byl odstaven zhruba o tři týdny déle z důvodu opravy motorů čerpadel.
Rudolf Plachý
Dozor nad Fio banka, a.s. vykonává Česká národní banka.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-3,26 %), zlato (-2,17 %) a ropa (-1,86 %)
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 19. červnu vzrostl o 1,0 %
- KB: Agentura Fitch povrdila rating krytého dluhopisu na stupni „AAA“ se stabilním výhledem
- FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
- Alphabet nahradí v indexu Dow Jones společnost Verizon Communications
- SK Hynix plánuje získat až 29,4 mld. USD prostřednictvím emise ADR na burze Nasdaq
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,23
- Vývoj cen komodit: Ropa (-1,91 %), zlato (-1,36 %) a stříbro (-0,83 %)
- Výrobce Leopardů KNDS míří na burzu ve Frankfurtu a v Paříži




