Ford má zvýšit produkci
Ford má zvýšit produkci
Ford Motor Co. (F) se připravuje na zvýšení produkce aut a nákladních vozidel zhruba o 10 % ve třetím kvartálu podle The Wall Street Journal. Tímto krokem Ford získal výhodu, když se Chrysler a GM restrukturalizují. GM má dnes podat žádost o bankrot a Chrysler byl v konkurzu prodán Fiatu. Ve třetím kvartálu Ford plánuje vyrobit 150 000 aut a 310 000 nákladních vozidel, celkem to činí 460 000 vozidel ve srovnání se 418 000 vozidly v minulém roce.
F v pátek posílil o 3,42 % na 5,75 USD.
Související odkazy
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)
- Volkswagen údajně plánuje rozsáhlé propouštění a zavírání továren
- Polovodičová společnost Onsemi koupí Synaptics za přibližně 6,2 mld. USD (+pohledy analytiků)
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Doosan Škoda Power: Valná hromada schválila dividendu ve výši 28 Kč na akcii
- OpenAI podle NYT zvažuje odklad IPO na příští rok




