Kimberly-Clark ohlásilo nižší zisk kvůli silnému dolaru
Kimberly-Clark ohlásilo nižší zisk kvůli silnému dolaru
Výrobce hygienických potřeb, Kimberly-Clark Corp. (KMB), reportoval za 1Q 2009 zisk 407 mln. USD / 0,98 USD na akcii když ve stejném období loňského roku hospodařil s 441 mln. USD / 1,04 USD na akcii. Tržby klesly na 4,49 mld. USD. Za poklesem zisku stojí hlavně silnější US dolar, které se negativně promítl na tržbách ze zahraničí. Analytici očekávali zisk 0,97 USD na akcii a tržby okolo 4,48 mln. USD.
Akcie KMB během včerejší seance zakončily na 49,95 USD.
Související odkazy
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)
- Volkswagen údajně plánuje rozsáhlé propouštění a zavírání továren
- Polovodičová společnost Onsemi koupí Synaptics za přibližně 6,2 mld. USD (+pohledy analytiků)
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Doosan Škoda Power: Valná hromada schválila dividendu ve výši 28 Kč na akcii
- OpenAI podle NYT zvažuje odklad IPO na příští rok




