Amerika roste po zprávě od ministerstva financí
Amerika roste po zprávě od ministerstva financí
Americké indexy dnes silně reagovaly na zveřejnění plánu ministra financí, který by měl zbavit banky jejich toxických aktiv. Ministerstvo financí má na odkup použít 75-100 mld. USD z programu TARP, další finance by měly přinést privátní investoři jako je například společnost Pimco, která má velký zájem o aktiva podložená hypotékami. Růst trhů byl však podpořen pouze podprůměrnými objemy. Nejvíce rostl samozřejmě finanční sektor, který celkově posílil o 18 %, když Bank of America posilovala o 21 %, Wells Fargo o 20,16 %, JPMorgan o 19,91 % a Citigroup o 17,56 %. Ostatní sektory také posilovaly např. ropný sektor přidal přes 8 %, průmyslový sektor přes 7,3 %. Dow Jones Industrial posílil o 6,83 % na 7775,86 bodů, S&P 500 posílil o 7,08 % na 822,92 bodů a Nasdaq 100 posílil o 6,12 % na 1259,81 bodů.
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




