US trhy táhnou výše producenti komodit
US trhy táhnou výše producenti komodit
Zámořské akciové trhy zahajují dnešní seanci růstem když impuls jim dodávají producenti komodit jako je měď nebo ropa. Investoři se zároveň vrhli do nákupu levných akcií, poté co poklesy v uplynulém týdnu srazily indexy na 12letá minima. Na trzích tak panuje v současné chvíli dobrá nálada a index DJIA roste o 1,6 %, technologický Nasdaq a S&P 500 přidávají svorně po 2%.
Související odkazy
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)
- Volkswagen údajně plánuje rozsáhlé propouštění a zavírání továren
- Polovodičová společnost Onsemi koupí Synaptics za přibližně 6,2 mld. USD (+pohledy analytiků)
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Doosan Škoda Power: Valná hromada schválila dividendu ve výši 28 Kč na akcii
- OpenAI podle NYT zvažuje odklad IPO na příští rok




