Americké indexy posilují
Americké indexy posilují
Americké indexy otevřely výrazně v plusu, když se objevila příznivější nálada. Dnes ve 20:15 Fed zveřejní svoje vyjádření s tím, že sazby už těžko může dále snižovat.
Dow Jones Industrial roste o 1,69 % na 8312,76 bodů; S&P 500 roste o 2,24 % na 864,63 bodů a Nasdaq 100 posiluje o 1,99 % na 1218,23 bodů.
Související odkazy
Nejnovější:
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 20. červnu na 215 tis.
- USA: Anualizovaný HDP v 1Q dle konečných dat vzrostl o 2,1 % při očekávání růstu o 1,6 %
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v květnu meziročně vzrostl o 4,1 % v souladu s očekáváním
- USA: Osobní příjem v květnu vzrostl o 0,7 %, výdaje se také zvýšily o 0,7 %
- IBM představila technologii výroby čipů pod hranicí 1 nanometru
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), stříbro (-0,96 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
- Německý Merck KGaA koupí americkou společnost Bio-Techne za přibližně 11,3 mld. USD




