Pozastavení obchodování s CP Moravský zemský holding, a. s. na RMS
Pozastavení obchodování s CP Moravský zemský holding, a. s. na RMS
Na základě ustanovení § 43 odst. 1, písm. a) správního řádu se pozastavuje ode dne 30. 9. 2002 na veřejném trhu organizovaném společností RM-SYSTÉM, a. s. obchodování s registrovanými cennými papíry společnosti Moravský zemský holding, a. s. se sídlem Příkop 4,Brno, PSČ: 604 34, Identifikační číslo:44992220, ISIN:CZ0009088308, druhu akcie, v zaknihované podobě, ve formě na majitele (doručitele), o jmenovité hodnotě 500,- Kč, s počtem kusů 147 125 a celkovém objemu 73 562 500,- Kč.
ODŮVODNĚNÍ: Bezprostředním důvodem pro zahájení správního řízení v dané věci je zejména oznámení o svolání mimořádné valné hromady emitenta učiněné místopředsedou představenstva, které bylo zveřejněno
v Obchodním věstníku č. 39/2002 na straně A/19. Toto oznámení s největší pravděpodobností podle RM-S obsahuje okolnosti, které by v případě nepozastavení obchodování s předmětnými cennými papíry na veřejném trhu mohly vést k poškození investorů nebo vážnému ohrožení jejich zájmů.
Nejnovější:
- Trhy končí hluboko v červeném
- Indexy pod tlakem cel a zpráv z trhu
- Frankfurtská burza uzavírá týden výrazným poklesem, Daimler Truck zveřejnil výhled pod odhady
- Pražská burza spolu se zahraničím klesala
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle konečných dat na 61,7 b.
- S&P 500 klesá o 1,6 %, reportovaly Apple, Amazon, Exxon mobil, Chevron, Coinbase a další
- USA: Stavební výdaje v červnu meziměsíčně klesly o 0,4 % při očekávání stagnace
- USA: ISM ve výrobě v červenci na 48 b. při očekávání 49,5 b.
- Chevron reportoval rekordní produkci ropy, segment upstreamu zaostal za odhady
- Exxon Mobil reportoval očištěný zisk na akcii za 2Q nad očekávání