Bankovní domy v Evropě se topí v krvi
Bankovní domy v Evropě se topí v krvi
Dnešním poraženým na evropských trzích jsou jednoznačně finanční tituly. Vlnu výprodejů odstartovala britská Royal Bank of Scotland (RBS), kterou poté co oznámila, že očekává za loňský rok několika miliardovou ztrátu, vzali investoři útokem a titul oslabuje o 63,4 %. Nedaří se ani Allied Irish Bank (AIB), která ztrácí 51,72 %. Na titul se negativně odráží včerejší zpráva deníku Sunday Business Post, že bance se možná nepodaří získat kapitál od soukromých investorů a bude muset zažádat stát o další pomoc. Nervozita se přenesla z ostrovů i na pevninu.
Belgický bankovní dům KBC Group NV, prohlubuje své ztráty z minulého pátku kdy oslabila o 22 %. Titul klesá pod tíhou obav, že banka bude nucena získat další kapitál, aby pokryla ztráty z možných odpisů strukturovaných úvěrových produktů. Agentura Moody’s Investors minulý týden oznámila, že reviduje své ratingy pro korporátní CDOs, které má banka v portfoliu. Bankovní dům dnes v reakci na pokles ceny svých akcií vydal prohlášení, ve kterém se snaží uklidnit investory když poukazuje na to, že nový rating by se měl dotknout pouze 3 CDOs z celkových 17, která má aktuálně banka v portfoliu. Aktuálně titul vymazává část ztrát a oslabuje o 19 %
Ani u našeho západního souseda nemají finanční tituly důvod k optimismu. Největší německá banka, Deutsche Bank (DBK), která minulý týden ohlásila ztrátu 4,8 mld. EUR, oslabuje o necelých 10 %. Titul dnes obdržel sníženou cílovou cenu od Morgan Stanley. Kromě toho šéf banky, Josef Ackermann, na dnešní konferenci na půdě London School of Economics, prohlásil, že finanční sektor se nadále nachází ve „velmi křehké“ situaci když zpomalující ekonomiky se negativně promítají na podnikání v oblasti investičního bankovnictví.
Na pražské burze tyto negativní zprávy dorazily také a bankovní dům Erste Bank si odepisuje -6,8 % na 362,45 Kč. Komerční Banka ztrácí "pouze" 1,61 % na 2 567 Kč.
Související odkazy
- Dax uzavírá středu růstem, výsledky představila Vonovia, Bayer, či Zalando
- Erste: Oddo BHF zvyšuje cílovou cenu akcií na 87 EUR a ponechává doporučení na „outperform“
- Komerční banka: Citi zvýšila cílovou cenu akcií na 1 086 Kč se stávajícím doporučením "neutral"
- Erste: Morgan Stanley zvyšuje cílovou cenu na 86 EUR při stálém doporučení „Overwt/Attractive“
- Pražská burza zahajuje nový týden růstem o téměř 1 %, tahounem jsou bankovní tituly
Nejnovější:
- USA uzavírá se ziskem
- Americké indexy posilují
- Frankfurtská burza dnes ztrácela
- Pražská burza v závěru týdne mírně klesla
- S&P 500 posiluje, reportovaly Monster, Gen Digital, Take Two, Trade Desk, Block a další
- Americké futures kontrakty mírně posilují
- Monster Beverage ve 2Q překonal odhady analytiků, v červenci zaznamenal více než 20% růst tržeb
- Vývoj cen komodit: Měď +0,69 % na 4,429 USD za libru
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,45
- Take-Two v 1Q oznámila čisté objednávky nad očekáváním