US akcie klesají z obav o zhoršení ekonomiky
US akcie klesají z obav o zhoršení ekonomiky
Zámořské trhy ztrácejí již druhým dnem když Wall Street obcházejí obavy z vývoje US ekonomiky. K těm přispěl i horší výhled od Tyco International (-13%) a pokračující spekulace, že záchrana General Motors nepřijde a US automobilka bude muset vyhlásit bankrot. Nejistotu se pak přenáší na celý automobilový sektor. Akcie GM klesají na nejnižší hodnotu od roku 1942, akcie F ztrácejí 7,8%.
Obavy ze zpomalení ekonomiky se promítají i v ceně ropy, k tomu také přispívá posilující dolar a cena černého zlata klesá pod $60/barel (-5,5%). Díky tomu oslabuje energetický sektor a např. akcie Exxon Mobil odepisují 1,6%. Ztrácejí i další komodity. Indexy v závěru stahují své ztráty přesto ztrácejí okolo 2%.
Související odkazy
Nejnovější:
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %
- Evropské futures kontrakty oslabují
- EU: Registrace nových aut v květnu vzrostla o 3,2 %
- Očekávané události: Index nákupních manažerů PMI (USA, eurozóna, Německo)
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %




