Nortel vykázal největší ztrátu za 7 let
Nortel vykázal největší ztrátu za 7 let
Největší výrobce telekomunikačního zařízení v Severní Americe, Nortel Network Corp. (NT), v posledním čtvrtletí vykázal svojí největší ztrátu za posledních 7 let když se musel potýkat se snižováním výdajů svých zákazníků. Ztráta ve 3Q dosáhla $3,4 mld. / $6,85 na akcii a zahrnuje $3,2 mld. v odpisech některých aktiv a odložené daňové závazky. Bez zahrnutí těchto položek dosáhla ztráta 30c na akcii a mírně překonala očekávání analytiků. Tržby meziročně poklesly o 14% na $2,32 mld. a byly in-line s odhady trhu. Společnost oznámila, že kvůli současným podmínkám na trhu propustí 1 300 zaměstnanců a bude se snažit prodat svojí divizi nabízející služby kombinující Internet, telefonování a TV .
Akcie NT v pátek zavřely na $1,17 a od začátku roku se propadly o 92%.
Nejnovější:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12




