Commerzbank ve ztrátě
Commerzbank ve ztrátě
Commerzbank (CBK) zaznamenala ztrátu 285 mil. EUR za třetí kvartál, zatímco minulý rok byla v zisku 817 mil. EUR. Jednotky Corporates&Markets a Public Finance Treasury společně měly provozní ztrátu 898 mil. EUR hlavně díky pádu Lehman Brothers a problémům na Islandu. Rezervy pro kreditní ztráty vzrostly na 628 mil. EUR ze 414 mil. EUR ve druhém kvartálu. Banka řekla, že využije německý Fond pro stabilizaci finančních trhů a zvýší svůj kapitálový poměr na 11,2 %. Commerzbank nebude v letech 2009 a 2010 vyplácet dividendy a bonus pro výkonného ředitele bude 500 000 EUR.
CBK v pátek klesl o 4,24 % na 8,43 EUR.
Nejnovější:
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje
- Pražská burza v úvodu týdne posiluje
- Asijsko-pacifický region v pondělní seanci převážně posiluje
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Očekávané události: Spotřebitelská důvěra (eurozóna)
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22




