US akcie prodlužují dvoutýdenní výprodeje
US akcie prodlužují dvoutýdenní výprodeje
US akciím se dnes nedaří a rozšiřují své ztráty z předchozích dvou týdnů. Investory navzdory levným cenám některých titulů zůstávají skeptičtí kvůli obavám, že recese v US bude horší než se původně očekávalo. Přispěla k tomu i banka Citigroup, která oznámila další propouštění. Indexy navzdory lepším výsledkům průmyslové výroby otevřely poklesem cca 2% a během úvodu obchodování své ztráty prohlubovaly. Poté se však přece jen někteří osmělili a začali nakupovat. Indexy se tak na chvíli ocitly v zeleném, tento trend však neměl dlouhého trvání a optimismus se z trhů opět vypařil jako pára nad hrncem.
Nejhůře jsou na tom finanční tituly, které odepisují necelých 5%. Naproti tomu lepší výsledky pomáhají v růstu akciím LOW, které přidávají 5%. Vyhlídky na záchranu automobilky GM pak posunuly její akcie až na $3,5.
V závěru seance opět přebírají hlavní slovo prodejci a posílají indexy ke svým dnešním minimům. Index DJIA odepisuje 2,7%, technologický Nasdaq 2,3% a širší S&P 500 2,6%.
Související odkazy
Nejnovější:
- Frankfurtská burza uzavřela týden v červených číslech
- Pražská burza v závěru týdne v poklesu, ex-date na Monetě
- Na Wall Street se v úvodu seance obchoduje smíšeně
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v dubnu podle konečných dat na 49,8 b.
- Procter & Gamble reportoval za 3Q 3% organický růst tržeb, nad očekáváním analytiků
- Meta Platforms uzavřela dohodu s cloudovou divizí Amazonu o využívání jejích CPU čipů
- SLB reportovalo výsledky za 1Q, zisk dle očekávání, výsledky pod tlakem výpadků na Blízkém východě
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-2,54 %), ropa (-1,43 %) a měď (-1,06 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,79




