Zisk Starbucks klesl o 28%
Zisk Starbucks klesl o 28%
Síť kaváren Starbucks (SBUX) ohlásila pokles zisku za fiskální 2Q o 28% díky pokračujícímu plánu na restrukturalizaci společnosti. Zisk klesl na 108,7 mil USD / 15c na akcii, in line s očekáváním analytiků. Příjmy klesly o 12% na 2,5 mld USD, analytici odhadovali 2,55 mld USD. Nižší tržby byly ovlivněny horšími výsledky provozoven otevřených minimálně jeden rok. Starbucks však podle svého vyjádření neztrácí zákazníky, ti pouze utrácejí v kavárnách méně peněz, než u nich bylo zvykem. Pro fiskální rok 2008 odhaduje společnost zisk 87c na akcii a růst příjmů o 13-14%, analytici zisk 85c a růst příjmů o 12,7%.
Akcie SBUX uzavřely ve čtvrtek na 16,65 USD/a.
Související odkazy
- Wall Street se obchoduje v zelených číslech
- Starbucks zveřejnil výsledky za 1Q, tržby vzrostly meziročně o 5,5 %
- Starbucks zveřejnil výsledky za 3Q, společnost nadále pracuje na otočení trendu pod novým CEO
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, Nvidia překročila tržní kapitalizaci 4 biliony dolarů
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty klesají, Nasdaq 100 futures -3,04 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,16 %), měď (-3,02 %), zlato (-1,44 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,20
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,21
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,28 %), měď (-2,71 %) a zlato (-2,04 %)
- Eurozóna: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 51,3 b. při očekávání 51,6 b.
- Německo: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 50,0 b. při očekávání 50,2 b.
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí




