Německé trhy opět ztrácí
Německé trhy opět ztrácí
Německé akciové trhy dnes oslabují. Pro index DAX se jedná již o pátý den poklesu v řadě, celková ztráta za toto období dosahuje výrazných sedm procent. Důvodem jsou jednak výrazné propady amerických trhů během středečního obchodování a jednak ohlášení ztráty společnosti Royal Philips Electronics NV. Důvodem jsou zvýšené náklady spojené s propouštěním zaměstnanců, malá poptávka po televizích a monitorech, tedy po produktech Philipsu. Tato zpráva poslala dolů akcie rivalu Siemens AG (SIE) a další technologické tituly. Dnes zasedá ECB a v 13:45 by se měla vyjádřit o měnové politice a úrovni sazeb. V tomto ohledu se nepředpokládá žádná změna a žádné překvapení.
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty klesají, Nasdaq 100 futures -3,04 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,16 %), měď (-3,02 %), zlato (-1,44 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,20
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,21
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,28 %), měď (-2,71 %) a zlato (-2,04 %)
- Eurozóna: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 51,3 b. při očekávání 51,6 b.
- Německo: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 50,0 b. při očekávání 50,2 b.
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí




