SGL ohlásila nárůst zisku o 36%
SGL ohlásila nárůst zisku o 36%
Zisk SGL Group (SGL) se za 1Q zvýšil o 36% díky poptávce po grafitových elektrodách od ocelářských a hliníkových společností. Čistý zisk se vyšplhal na 44,1 mil EUR / 69c na akcii z loňských 32,5 mil EUR / 52c na akcii. Tržby vzrostly o 9,1% na 343,2 mil EUR. Analytici v průměru odhadovali zisk 38,7 mil EUR při tržbách 349,5 mil EUR.
Společnost plánuje tento rok investovat 200 milionů do nového majetku, nových továren a zařízení a ztrojnásobí kapacitu výroby uhlíkových vláken díky sílící poptávce po materiálu používaném v částích letadel, brzdových kotoučích, větrných turbínách a golfových holích. Postaví například továrnu v Malajsii pro uspokojení rostoucí poptávky v Asii.
Akcie SGL posilují o 3,07% na 40,65 EUR/a.
Nejnovější:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12




