Microsoft dostal pokutu 899 mil. EUR od EU
Microsoft dostal pokutu 899 mil. EUR od EU
Evropská Unie dnes rekordní udělila pokutu softwarové společnosti Microsoft Corp. v hodnotě 899 mil. EUR ($1,35 mld.). Důvodem je porušení sankcí uvalených na společnost v souvislosti s porušováním antimonopolních pravidel EU. Jedná se o nejvyšší pokutu, kterou komise EU udělila jedné společnosti. Celková částka, kterou bude Microsoft muset zaplatit se tímto rozhodnutím vyšplhala na 1 ,68 mld. EUR. Společnost byla již dříve penalizována částkou 778 mil. EUR za to, že zneužila svoji dominantní pozici na trhu a nepodřídila se rozhodnutí antimonopolního úřadu.
Akcie MSFT oslabují v předobchodní fázi na $28,28/a (-0,35%).
Související odkazy
- Generální ředitel společnosti NVIDIA mírní obavy z ohrožení softwarového sektoru umělou inteligencí
- Abel v 1Q navýšil pozici v Alphabetu, Ackman naopak tuto pozici redukoval a sází na Microsoft
- Wall Street se obchoduje smíšeně na pozadí probíhající výsledkové sezóny
- Microsoft zveřejnil výsledky za 3Q, růst cloudu brzdí nedostatek kapacit
- Wall Street otevírá týden v červeném, výsledková sezóna pokračuje
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




