Německé trhy v počátku negativní
Německé trhy v počátku negativní
Německé akciové trhy dnes podle očekávání otevřely v mínusu a ještě dále prohlubují otevírací ztráty. Důvodem je především masivní vlna výprodejů v poslední hodině obchodováni na amerických akciových trzích během včerejší seance. Tyto výprodeje zasáhly především telekomunikace, není proto divu, že tahounem propadu DAXu je Deutsche Telekom (DTE). S ním jdou ruku v ruce akcie společností Siemens (SIE), Daimler (DCX) a SAP. Posilují E.ON (EOA), Allianz (ALV) a Metro (MEO). Ze zpráv- DCX může pravděpodobně nedosáhnout očekávaných finančních výsledků za rok 2001 z důvodu vysokých marketingových nákladů a poklesu prodejů nákladních automobilů ve Spojených státech. SAP ztrácí pravděpodobně z důvodu technické korekce včerejšího třináctiprocentního nárůstu.
Nejnovější:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12




