Americké akcie na začátku obchodování rostou, S&P 500 +0,62 %
Index Dow Jones +0,21 % na 49043,44 b., S&P 500 +0,62 % na 7245,41 b., Nasdaq Composite +0,95 % na 25305,26 b.
Americké akcie na začátku obchodování rostou, když obchodnicí podle Yahoo Finance sledují křehké příměří mezi USA a Íránem a nejnovější hospodářské výsledky amerických firem.
Akcie Intelu rostou o 10 % a obchodují se za více než 100 USD za kus poté, co společnost Apple (+0,9 %) vedla předběžná jednání o možnosti využít jeho výrobní kapacity k výrobě hlavních procesorů pro svá zařízení v USA. Tento krok by jí poskytl alternativu vedle dlouholetého partnera TSMC. Kromě Intelu vedl Apple jednání také se společností Samsung Electronics.
Výrazně klesají akcie PayPal (-9,3 %). Americký zprostředkovatel plateb zveřejnil výsledky hospodaření za první kvartál roku 2026. Nový generální ředitel Enrique Lores zahájil strategický obrat. Plánuje zeštíhlit organizaci, snížit náklady a získané prostředky reinvestovat do technologické modernizace a rozvoje klíčových služeb, jako je Venmo. Firma očekává výsledky na spodní hranici celoročního výhledu kvůli pomalejšímu růstu v cestovním ruchu a slabším číslům v Evropě.
Čtvrtletní výsledky zveřejnily rovněž softwarová společnost Palantir (-5,2 %), provozovatel e-commerce platformy Shopify (-8,2 %), vzdělávací platforma Duolingo (-7,4 %) či farmaceutická společnost Pfizer (+0,1 %).
| Index S&P 500 +0,62 % na 7245,41 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
| Zbytná spotřeba | +1,2 % | Nezbytná spotřeba | -0,2 % |
| Informační technologie | +1,2 % | Finanční sektor | -0,1 % |
| Komunikační služby | +0,9 % | Zdravotní péče | -0,1 % |
| Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
| Waters Corp (WAT) | +12 % | Aptiv (APTV) | -11 % |
| Intel Corp (INTC) | +10 % | Huntington Ingalls Industries (HII) | -11 % |
| Rockwell Automation (ROK) | +9,6 % | PayPal Holdings (PYPL) | -9,3 % |
| Micron Technology (MU) | +8,9 % | Eaton Corp (ETN) | -6,8 % |
| DuPont de Nemours (DD) | +7,1 % | Fiserv (FISV) | -5,9 % |
Zdroj: Yahoo Finance, Bloomberg
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pfizer zveřejnil výsledky za 1Q, podle analytiků bude nyní pro akcie klíčový vývoj nových léčiv
- Shopify zveřejnil výsledky za 1Q nad odhady, výhled však naznačuje zpomalení tempa růstu
- Duolingo zveřejnilo výsledky za 1Q, trh zklamal konzervativní výhled
- Palantir zveřejnil výsledky za 1Q nad očekávání a zvýšil celoroční výhled
- Apple ve 2Q překonal očekávání trhu, dařilo se iPhonům a službám
Nejnovější:
- Americké indexy otevírají v zeleném, výsledková sezóna pokračuje a cena ropy klesá
- Pražská burza přerušila sérii ztrát
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 1. květnu klesly o 2 313 tis. barelů
- Americké futures indikují otevření trhu v plusu
- Uber zveřejnil výsledky za 1Q, hrubé objednávky i ziskovost nad očekávání, výhled na 2Q pozitivní
- Nvidia investuje 500 mil. USD do společnosti Corning kvůli rozšíření výroby optických vláken pro AI
- USA: Změna zaměstnanosti ADP v dubnu vzrostla o 109 tis. při očekávání 120 tis.
- Walt Disney zveřejnil očištěný zisk na akcii za 2Q nad odhady a potvrdil celoroční výhled
- Zdravotnická společnost CVS Health zvýšila celoroční výhled očištěného zisku na akcii po silném 1Q
- Vývoj cen komodit: Ropa (-10,09 %), stříbro (+5,71 %), měď (+3,15 %)




