Footshop zveřejnil kompletní výsledky za 2025, které naplnily výhled
Česká streetwearová společnost Footshop zveřejnila výsledky hospodaření za rok 2025, které naplnily zpřesněný výhled společnosti. V roce 2026 plánuje například vstup na trh ve Francii a spuštění robotického skladu v Horních Počernicích.
Výsledky za 2025
Společnost reportovala 32,1% růst čistých tržeb na 1,89 mld. Kč. Hrubý zisk dosáhl 804 mil. Kč, což indikuje 28% meziroční růst.
Provozní zisk EBITDA dosáhl 147 mil. Kč, jedná se o 23% meziroční růst. EBITDA marže byla reportována na 7,8 %. Jedná se o meziroční pokles o 0,6 p. b.
Provozní zisk meziročně vzrostl o 25,6 % na 92 mil. Kč.
Zisk po zdanění byl reportován na úrovni 43,7 mil. Kč. Jedná se o 10,6% růst.
E-commerce segment se na celkových tržbách podílel z 93 %, když tržby dosáhly 1,774 mld. Kč. Retailový segment vygeneroval tržby ve výši 131 mil. Kč.
Čistý finanční dluh dosáhl ke konci roku 2025 216 mil. Kč. Poměr čistého dluhu k EBITDA dosáhla 1,47x.
Kompletní výsledky tak naplňují zpřesněný výhled, který společnost komunikovala k výsledkům za 3Q 2025.
Komentář CFO
„Výsledky potvrzují zdravou kombinaci růstu a disciplinované práce s ekonomikou: tržby +32 %, EBITDA +23 %, zisk před zdaněním +69 %. Provozní cash flow 33 mil. Kč odraží cílenou investici do pracovního kapitálu, která nás staví do silnější pozice pro další růst. ND/EBITDA 1,47x zůstává v konzervativním pásmu a dává nám prostor financovat další strategické projekty včetně otevření prodejny v Paříži,“ uvedl finanční ředitel společnosti Footshop Leoš Brabec.
Strategické priority společnosti na rok 2026
Společnost v roce 2026 plánuje:
- Spustit robotický sklad v Horních Počernicích,
- vstup na retailový trh ve Francii,
- implementaci strategie řízené na úrovni jednotlivých zemí s podporou nově jmenovaných Country Manager,
- zvýšení ziskovosti značky Queens.
Akcie Footshop
Akcie společnosti Footshop (BABWOOSP) se na pražské burze obchodují za 85,0 Kč.
Jakub Němec
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Footshop zveřejnil předběžné výsledky za 1Q a potvrdil celoroční výhled
- Footshop zveřejnil předběžné výsledky za 2025 a roční výhled
- Footshop plánuje jmenovat nového generálního ředitele
- Manažerské obchody: V prosinci byl aktivní management Coltu, Kofoly, Footshopu a Monety
- Footshop zaznamenal v 1H růst tržeb o 38 % a potvrdil celoroční výhled
Nejnovější:
- Fed ve svém rozhodnutí ponechává základní úrokovou sazbu beze změny v pásmu 3,50 % až 3,75 %.
- Frankfurtská burza uzavřela středeční obchodování nepatrným poklesem
- Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
- Erste a VIG pomohly pražské burze k růstu
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 24. červenci poklesly o 7 167 tis. barelů
- Wall Street před rozhodnutím Fedu ztrácí, výsledková sezóna je v plném proudu
- Rheinmetall zveřejnil předběžné výsledky za 2Q, které výrazně překonaly očekávání
- Visa zveřejnila výsledky za 3Q a oznámila rušení 7 % pracovních míst
- Americké futures kontrakty klesají
- Fintech SoFi Technologies reportoval za 2Q nad očekávání a zvýšil celoroční výhled výnosů





