Colt CZ Group ve středu vstoupí na burzu Euronext Amsterdam
Zbrojařská společnost Colt CZ Group dnes oznámila přijetí svých akcií k obchodování na regulovaném trhu burzy Euronext Amsterdam. Rozhodnutí schválila valná hromada, která se konala 10. dubna 2026. Obchodování pod tickerem COLT by na amsterdamské burze mělo začít ve středu 15. dubna 2026 v 9:00.
Jde o takzvaný duální listing, akcie Coltu tedy nadále zůstávají obchodovány na trhu Prime Market BCPP, kde jsou kotovány od června 2020, a budou plně zastupitelné mezi oběma burzami. ISIN společnosti se nemění. Na valné hromadě akcionáři udělili představenstvu jednoletou pravomoc navýšit základní kapitál emisí až 9 395 586 akcií, což představuje zhruba 15 % stávajícího počtu. O tomto záměru již společnost informovala dříve.
„Dokončení duálního listingu na burze Euronext Amsterdam představuje významný milník v dalším rozvoji Skupiny jako veřejně obchodované společnosti. Stávající listing v Praze nadále zůstává strategicky důležitý a je nedílnou součástí přítomnosti společnosti Colt CZ na kapitálových trzích,“ okomentoval Radek Musil, generální ředitel Colt CZ Group.
Akcie Colt
Akcie Coltu (BAACZGCE) na pražské burze klesají o 0,4 % na 994 Kč, na RM-SYSTÉMu ztrácí 1,01 % na 980 Kč.
Zdroj: Colt CZ Group
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Manažerské obchody: V červnu byl aktivní management Coltu a Kofoly
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Doosan a Colt CZ dnes naposledy s nárokem na dividendu
- Praha otevírá v záporném teritoriu, Colt bez nároku na dividendu
- Pražská burza otevírá růstem, Fio banka vydala analýzu na KB a Colt naposledy s nárokem na dividendu
- Colt CZ Group prodává svůj 51% podíl v maďarské dceřiné společnosti
Nejnovější:
- Čipový sektor vytáhl zámoří do plusu
- Indexy polité živou vodou
- Frankfurtská burza zakončuje úterý růstem
- Pražská burza rostla podruhé v řadě
- ČEZ bude se státem a Rolls-Royce SMR rozvíjet lokality pro výstavbu malých modulárních reaktorů
- Wall Street na začátku obchodování mírně roste tažena sektorem polovodičů
- CSG bude v USA vyrábět proudové motory pro drony
- Danaher zveřejnil výsledky za 2Q nad odhady, výhled na 3Q ale zaostal za očekáváním
- Americké futures kontrakty posilují, Nasdaq 100 futures +1,36 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+3,73 %), měď (+2,88 %), ropa (+1,47 %)




