Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Skupina ČEZ ukončila projekt větrných elektráren v Ralsku

Skupina ČEZ ukončila projekt větrných elektráren v Ralsku

31.3.2026 15:57, BAACEZ

Centrum větrné energetiky v Ralsku se dle Hospodářských novin nezrealizuje. Společnost ČEZ uvedla, že dlouhodobá rychlost větru v uvažovaném místě projektu nedává dostatečné záruky pro udržitelnou ekonomiku projektu.

Projekt větrných elektráren v Libereckém kraji nebude realizován, a to z důvodu nedostatečné rychlosti větru v dané oblasti. Tiskový mluvčí společnosti tento projekt komentoval takto: „Čekali jsme zejména na dokončení dlouhodobého měření větrnosti v lokalitě a jeho vyhodnocení akreditovaným nezávislým odborníkem. Ukázalo se, že dlouhodobá rychlost větru v místě uvažovaného projektu nedává dostatečné záruky pro udržitelnou ekonomiku projektu. V jeho dalším rozvoji jsme se tak rozhodli nepokračovat,“ uvedl pro HN.cz mluvčí ČEZ Martin Schreier.

Projekt větrných elektráren v Ralsku byl oznámen v průběhu minulého roku společností ČEZ PV & Wind s cílem vytvořit největší větrný park v České republice. Celkově mělo být v tomto projektu vybudováno až šestnáct elektráren o celkovém instalovaném výkonu v rozmezí 89 až 115 MW.

Vývoj akcie ČEZ

Akcie společnosti ČEZ (BAACEZ) dnes na pražské burze posilují o 2,48 % na 1 198,0 Kč. Na RM-SYSTÉMu akcie rostou o 2,40 % na 1 194,0 Kč.

 

Zdroj: HN.cz


Jakub Němec
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region
Facebook Twitter YouTube
Twitter investice LinkedIn
Devizové kurzy
Kurz Nákup Prodej
EUR23,4705724,89743
USD20,2412321,47177
GBP27,4316629,09934
CHF24,9690226,48698
PLN5,425145,75496

Kompletní informace zde