US akcie opět v červeném
US akcie opět v červeném
US akcie po optimistckém startu opět nabírají ztráty když panují obavy, že plán na oživení US ekonomiky, který dnes přednesl Bílý Dům, nebudou stačit na to, aby zabránil případné recesi. Indexy stahují dolů opět akcie finančních titulů v čele s AIG (-6,26%), Citigroup (-3,25%) a BoA (-3,41%). Index DJIA klesá na 12 075b. (-0,68%), technologický Nasdaq na 2 340,8b. (-0,26%) a S&P 500 1 318b. (-1%).
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,21
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,28 %), měď (-2,71 %) a zlato (-2,04 %)
- Eurozóna: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 51,3 b. při očekávání 51,6 b.
- Německo: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 50,0 b. při očekávání 50,2 b.
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %




