VIG jedná s Erste Group Bank o potenciálním partnerství v Polsku
Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group podle generálního ředitele jedná s Erste Group Bank o rozšíření partnerství na nedávnou akvizici Erste v Polsku.
Santander Polska, která prochází rebrandingem na Erste Bank Polska, má aktuálně partnerství s místní pobočkou Allianz, které je však časově omezené, uvedl generální ředitel Hartwig Löger. VIG a Erste nyní vyhodnocují, jaká forma spolupráce bude nejvhodnější.
Vývoj akcií
Akcie společnosti VIG (BAAVIG) na pražské burze oslabují o 3,18 % na 1 520 Kč, na RM-SYSTÉMu pak klesají o 3,19 % na 1 518 Kč.
Akcie společnosti Erste Group Bank (BAAERBAG) dnes na pražské burze odepisují 1,63 % na 2 298 Kč. Na RM-SYSTÉMu akcie ztrácí 1,07 % na 2 310 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Pražská burza otevírá poslední seanci tohoto týdne v červených číslech, reportovaly KB, Erste a CTP
- Erste Group reportovala výsledky za 1Q 2026
- Projekce hospodaření Erste Group za 1Q 2026
- Erste: UBS zvyšuje cílovou cenu ze 109 na 112 EUR při stálém doporučení „buy“
- Erste: Morgan Stanley mírně zvyšuje cílovou cenu na 109 EUR se stávajícím doporučením
Nejnovější:
- Zámořské trhy nakonec uzavřely smíšeně
- Americké akciové trhy směřují k nejdelší týdenní sérii zisků od roku 2024
- ISM ve výrobě a cenový index ISM
- Index nákupních manažerů PMI ve výrobě mírně překonal očekávání
- Americké akcie zahajují nový měsíc dalším růstem
- Futures na americké akcie mírně posilují
- US indexy na maximech
- Americké indexy posilují
- Frankfurtská burza uzavřela čtvrtek v kladných hodnotách
- Představenstvo Prabos plus svolává valnou hromadu per rollam a navrhuje dividendu 3,1 Kč na akcii




