Komerční banka má nového finančního ředitele
Komerční banka má s účinností od 15. prosince 2025 nového finančního ředitele. Etienne Loulergue nahradí Jiřího Šperla a stane se novým finančním ředitel Komerční banky. Šperl se po schválení regulátorem stane generálním ředitelem KB Penzijní společnosti.
Etienne Loulergue dříve působil jako CFO v MIBS (Mobility, International retail Banking and financial Services Société Générale).
„Rád bych poděkoval Jiřímu za jeho dlouhodobý přínos, leadership, profesionalitu a energii, kterou věnoval rozvoji finančního řízení banky. Etiennovi přeji mnoho úspěchů a těším se na spolupráci,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka.
Jiří Šperl se po schválení regulátorem stane generálním ředitelem a předsedou představenstva KB Penzijní společnosti.
„Jiří Šperl se z pohledu finančního řízení významně podílel na zdárném průběhu transformace Komerční banky. Jsem přesvědčen, že Jiří pomůže svou zkušeností KB Penzijní společnosti dále posilovat svou pozici na trhu a správně ji navigovat velmi sledovanou oblastí spoření na penzi. Důležitým úkolem pro naši penzijní společnost bude v nadcházejícím období dále rozšiřovat digitální služby prostřednictvím nové platformy KB+. Přeji Jiřímu hodně úspěchů a štěstí v nové roli,“ řekl Jan Juchelka.
„Novou pozici přijímám s velkou pokorou k dosaženým výsledkům KB Penzijní společnosti a moc se těším na spolupráci se skvělým týmem profesionálů. Vedle rozvoje nových digitálních funkcionalit se budu soustředit i na rozšiřování možností investování pro naše klienty, abychom vytvořili atraktivní nabídku, která nás posune do pozice lídra trhu,“ reagoval na své jmenování Jiří Šperl.
Vývoj akcie
Akcie Komerční banky (BAAKOMB) dnes na pražské burze odepisují o 0,69 % na 1 158 Kč. Na RM-SYSTÉMu akcie ztrácí 0,51 % a obchodují se za 1 160 Kč.
Zdroj: KB
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Rozhovor s analytikem Fio banky k výsledkům bank obchodovaných na pražské burze
- Komerční banka: PKO BP Securities snižuje cílovou cenu na 1 050 Kč se stálým doporučením „Hold“
- Komerční banka: UBS mírně snižuje cílovou cenu na 1 280 Kč se stálým doporučením „Buy“
- Komerční banka: JPMorgan snižuje cílovou cenu z 1 140 Kč na 1 120 Kč se stávajícím doporučení
- Pražská burza v úvodu posiluje, Komerční Banka se na RM-S obchoduje bez nároku na dividendu
Nejnovější:
- USA uzavírá obchodní den kladně
- Americké trhy pokračují v růstu
- Frankfurtská burza uzavřela týden v zelených číslech
- VIG: Valná hromada schválila dividendu 1,73 EUR na akcii
- Snižujeme doporučení na akcie Colt CZ z "akumulovat" na "redukovat", cílovou cenu 981 Kč potvrzujeme
- Pražská burza v závěru týdne ztrácela
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v květnu podle konečných dat na 44,8 b.
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
- Americké futures kontrakty rostou
- CSG: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu na 30 EUR ze 34 EUR při stálém doporučením „buy“




