Apple údajně pozastavil modernizaci virtuálních brýlí Vision Pro a soustředí se na chytré brýle
Americká technologická společnost Apple údajně pozastavila plánovanou modernizaci svých virtuálních brýlí Vision Pro a přesměrovala zdroje na vývoj chytrých brýlí, které by mohly konkurovat produktům od Meta Platforms.
Apple prý původně připravoval levnější a lehčí variantu Vision Pro s kódovým označením N100, určenou k uvedení na trh v roce 2027. Minulý týden však údajně společnost interně oznámila, že přesouvá zaměstnance z tohoto projektu na urychlení prací na chytrých brýlích, alespoň to uvedly osoby obeznámené se situací. Apple údajně zcela neopustil myšlenku levnější verze Vision Pro a stále plánuje mírný refresh současného modelu s rychlejším čipem, který by mohl přijít již koncem tohoto roku.
Do chytrých brýlí investuje společnost Meta Platforms, která své první chytré brýle Ray-Ban Stories uvedla již v roce 2021 a následně slavila úspěch s modelem Ray-Ban Meta v roce 2023. Nedávno také představila novou verzi s lepšími kamerami, delší výdrží baterie a sportovním designem.
Vývoj akcie Apple
Akcie společnosti Apple v předburzovní fázi obchodování zaznamenávají růst o 0,38 % na 256,43 USD. Akcie Apple lze rovněž obchodovat na RM-SYSTÉMu pod tickerem BAAAAPL, kde se naposled zobchodovaly za 5 250 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Wall Street roste, opět
- Americké akcie na začátku obchodovaní oscilují kolem nuly
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, Alphabet přidává téměř 8 % po rozhodnutí soudu
- Warren Buffett ve 2Q otevřel pozici v UnitedHealth Group, Bill Ackman nakoupil Amazon a Alphabet
- Americké akcie posilují, výsledky oznámily Eli Lilly, WBD, Groupon, Occidental Petroleum a další
Nejnovější:
- Krasojízda amerických trhů pokračuje, táhnou výrobci čipů
- Frankfurtská burza v úvodu týdne kosmeticky oslabila
- Pražská burza v novém týdnu na nových rekordech
- Wall Street v úvodu smíšeně, výrazný růst zaznamenávají akcie AMD po oznámení spolupráce s OpenAI
- Americké futures kontrakty posilují, Nasdaq 100 futures +0,82 %
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Zápis ze zasedání FOMC, Index CPI (ČR),..
- Vývoj cen komodit: Zlato +1,29 % na 3959,5 USD za unci
- Vývoj měnových párů: Euro oslabuje vůči dolaru o 0,56 % na EUR/USD 1,1675
- AMD uzavřelo strategické partnerství s OpenAI na dodávky čipů (+komentáře analytiků)
- Eurozóna: Maloobchodní tržby v srpnu meziměsíčně vzrostly o 0,1 % v souladu s očekáváním