Frankfurtská burza ve čtvrtek kosmeticky oslabila
Index DAX dnes klesl o 0,03 % na 24039,92 b.
Německý index DAX neudržel zisky z úvodu obchodování, a i počtvrté tento týden oslabil. Dnešní pokles byl však jen kosmetický o 0,03 % na 24 039,92 b.
Dařilo se akciím konglomerátu Siemens (+1,7 %) poté, co analytik Phil Buller z JP Morgan obnovil jejich pokrývání s cílovou cenou nastavenou na 300 EUR a investičním doporučením „overweight“. Posilovaly také akcie výrobce laboratorního vybavení Sartorius (+1,6 %) a energetické Siemens Energy (+1,3 %). Naopak oslabovaly akcie biotechnologické společnosti QIAGEN (-4,2 %) poté, co uvedla, že plánuje vydat nové dluhopisy v hodnotě 750 mil. USD. Získanou hotovost chce společnost využít na korporátní účely, včetně refinancování aktuálního dluhu. Nedařilo se také akciím nemovitostní společnosti Vonovia (-2,3 %) a agrochemické a farmaceutické společnosti Bayer (-1,7 %).
Celoevropský index STOXX Europe 600 mírně oslabuje o 0,2 % na 553,67 b. Sektorově se daří zbytné spotřebě (+0,53 %), základním materiálům (+0,32 %) a průmyslu (+0,32 %). Nejvíce oslabují sektory nemovitostí (-1,16 %), komunikačních služeb (-0,91 %) a utilit (-0,61 %).
| Index DAX -0,03 % na 24039,92 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Siemens (SIE) | +1,7 % | Qiagen (QIA) | -4,2 % |
| Sartorius (SRT3) | +1,6 % | Vonovia (VNA) | -2,3 % |
| Siemens Energy (ENR) | +1,3 % | Bayer (BAYN) | -1,7 % |
| Infineon Technologies (IFX) | +1,2 % | E.ON (EOAN) | -1,1 % |
| Continental (CON) | +1,2 % | RWE (RWE) | -1,0 % |
Zdroj: Bloomberg
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Amerika uzavírá růstem
- Americké indexy připisují zisky
- Frankfurtská burza uzavírá páteční obchodování v zeleném
- Ford reportoval výsledky za 3Q, dle analytiků předčil očekávání
- USA: Index nákupních manažerů PMI, Index spotřebitelské důvěry University of Michigan
- Wall Street otevírá v zeleném
- Pražská burza zakončila týden v růstovém módu
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v plusu
- USA: Index spotřebitelských cen vzrostl v září meziročně o 3,0 % při očekávání 3,1 %
- Změna letního času na zimní




