Po třech růstech pražská burza ztratila
Po třech růstech pražská burza ztratila
V úvodu nového týdne pražská burza poklesla o 0,41% na 1766 bodů. Dělo se tak při nižší aktivitě bez nových kurzotvorných zpráv. Hlavními tahouny poklesu se staly bankovní tituly a Čez. Komerční banka tak znovu uzavírala po 4000 Kč (-1,19%), po předchozí růstové korekci vyklesala Erste Bank k 1300 Kč (-0,76%). Největší ztrátu si připsalo Orco a to –1,85% na 2380 Kč. Nejlikvidnější Čez nakonec uzavíral na 1320 Kč (-0,41%), pod 540 Kč se dostala Tefefonica (-0,68%). Proti trendu se vydaly především akcie CME (1970 +3,01%), které vyskočily v poslední půlhodině po silnějším openu na Nasdaqu. Lehce pozitivní vývoj zaznamenal i Pegas (721 Kč +0,73%) a Zentiva (960 Kč +0,39%). Fio, burzovní společnost, a.s., Josef Dudek, makléř Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka. https://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml
Nejnovější:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12




