Americké trhy oslabují
Index Dow Jones -1,13 % na 44321,95 b. S&P 500 -0,9 % na 6222,92 b. Nasdaq Composite -0,94 % na 20407,34 b.
Ve středu vyprší odklad uvalení cel ze strany USA z tzv. Liberation Day. Administrativa potvrdila, že v platnost nebudou vstupovat ihned, ale na začátku srpna. Prezident Trump pohrozil dalším navýšením cel o 10 % nad původní ohlášení pro země, které budou podporovat protiamerickou politiku BRICS. Konkrétnější informace zatím neoznámil.
V rámci indexu S&P 500 neroste žádný sektor a nejvyšší ztrátu zaznamenává sektor zbytné spotřeby, který potápí Tesla, která klesá o 7,3 %. Důvodem je obava investorů z omezení působení E. Muska ve vedené společnosti. CEO zakládá novou politickou stranu.
Uber Technologies roste o 2,4 %. Analytik Wells Fargo zvyšuje cílovou cenu společnosti na USD 120 díky slušnému růstu rezervací. Akcie v průběhu obchodování dosáhla na nové historické maximum.
Goldman Sachs vydal nové doporučení na prodej akcií provozovatele kasin MGM Resorts International s cílovou cenou USD 34 při očekávání zvýšeného tlaku na generování volné hotovosti. Akcie dnes odepisují 1,8 %.
Molina Healthcare snížila svůj odhad roční ziskovosti z USD 24,5 na USD 21,5 – 22,5. Důvodem pro snížení je pokračující akcelerace nákladů na zdravotní péči. Akcie klesají o 1,2 %. Od začátku roku společnost smazala téměř pětinu své hodnoty.
| Index S&P 500 -0,9 % na 6222,92 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
| Utility | +0 % | Zbytná spotřeba | -1,6 % |
| Nezbytná spotřeba | -0,2 % | Energie | -1,4 % |
| Průmysl | -0,7 % | Základní materiály | -1,2 % |
| Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
| Tractor Supply (TSCO) | +3,2 % | Tesla (TSLA) | -7,3 % |
| Palantir Technologies (PLTR) | +2,6 % | Lululemon Athletica (LULU) | -4,1 % |
| Uber Technologies (UBER) | +2,5 % | Dow (DOW) | -3,9 % |
| Ralph Lauren Corp (RL) | +2,2 % | First Solar (FSLR) | -3,7 % |
| Tapestry (TPR) | +2,2 % | Albemarle Corp (ALB) | -3,7 % |
Marek Kameništiak
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Index DAX zakončuje den v červeném, Airbus je vinen z pádu letadla v roce 2009
- Colt CZ: konferenční hovor s managementem, rozšířený komentář k dnešním výsledkům
- Index Dow Jones se pohybuje v červených úrovních.
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v květnu na 8 b. v souladu s očekáváním
- USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 15. květnu vzrostly o 101 mld. kubických stop
- Pražská burza po šesté vzhůru
- Americké indexy otevírají seanci v záporu
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v květnu podle předběžných dat vzrostla na -19 b.
- USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v květnu podle předběžných dat vzrostl na 55,3 b.
- USA: Započatá výstavba v dubnu klesla na 1465 tis. při očekávání 1410 tis.




