Na pražskou burzu se vrátili prodejci
Na pražskou burzu se vrátili prodejci
Po třídenní odmlce, kdy pražská burza rostla a částečně korigovala předchozí ztráty se opět vrátila nervozita a prodejní příkazy. Výprodeje se šíři světovými burzami po včerejším negativním závěru v USA. Investoři se nadále obávají prohlubující se hypoteční krize a s tím spojeného útlumu ekonomiky. Prodeje v odpoledním obchodování sílí a index PX tak ztrácí již přes 2% a je pod úrovni 1740 bodu. Pod největší tlak se vrátil bankovní sektor, když Erste Bank si odepisuje 4% na 1160 Kč a Komerční banka propadla pod 4000 Kč na 3950 Kč (-2,4%). Čez (1355 Kč –1,81%) ztrácí s klesajícími cenami energií, nicméně většímu poklesu bráni zpětný odkup akcií. Silné výprodej zaznamenává rovněž sektor developeru a to především ECM (1200 Kč –3,8%). Ztráty zaznamenává i zbytek spadu vyjma Zentivy, která stagnuje. Fio, burzovní společnost, a.s., Josef Dudek, makléř Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka. https://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml
Nejnovější:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12




