eMan v rámci START Day zveřejnil předběžné výsledky za 1Q 2025 a výhled na rok 2025
Česká vývojářská společnost eMan představila prezentaci na START Day, v níž zveřejnila předběžné výsledky za 1Q 2025 a výhled na rok 2025.
Předběžné výsledky za 1Q 2025
Podle předběžných výsledků dosáhla společnost v 1Q 2025 obratu 56,1 mil. Kč a zisk EBITDA činil 0,8 mil. Kč.
CEO společnosti Jiří Horyna se v rámci online prezentace vyjádřil ke sporu se společnostmi SEVITECH CZ s.r.o. a SYNCHRONIX, a.s. týkajícímu se platby za služby spojené s vývojem Národního geoportálu územního plánování. Společnost je v současnosti ve fázi dokončení znaleckého posudku, který bude sloužit jako základ pro podání žaloby proti těmto dvěma firmám. K dokončení procesu ještě potřebuje nacenění vzniklé škody, žalobu plánuje podat nejpozději po létě.
Výhled na rok 2025
Společnost očekává, že se v roce 2025 vrátí k růstu, přičemž plánuje dosáhnout obratu ve výši 240 mil. Kč a zisku EBITDA ve výši 22 mil. Kč.
Dále by společnost do konce roku chtěla získat alespoň 2 nové významné zákazníky.
Akcie eMan
Akcie eMan (BAAEMAN) se na pražské burze naposledy obchodovaly za 63 Kč, na RM-SYSTÉMu za 62,5 Kč.
Zdroj: eMan
Michal Šnobl, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Americké indexy uzavírají kladně
- Americké indexy posilují
- Zvyšujeme cílovou cenu na akcie Kofola ze 410 Kč na 484 Kč, potvrzujeme doporučení "držet"
- Carnival Corp. reportovala za 4Q, očištěný zisk na akcii meziročně vzrostl a předčil očekávání
- Frankfurtská burza na konci týdne mírně posílila
- Colt CZ: Německá armáda si vybrala pistoli České zbrojovky
- Pražská burza plošně rostla
- Paychex, poskytovatel mzdových a HR služeb, reportoval výsledky za 2Q dle očekávání
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v prosinci podle konečných dat na 52,9 b.
- USA: Prodeje existujících domů v listopadu meziměsíčně vzrostly o 0,5 % při očekávání růstu o 1,2 %




