Hlavní americké akciové indexy z důvodu opětovného zvýšení geopolitické nejistoty mírně klesají
Index Dow Jones -0,41 % na 42097,68 b., S&P 500 -0,23 % na 5898,21 b., Nasdaq Composite +0,06 % na 19125,48 b.
Hlavní americké akciové indexy z důvodu opětovného zvýšení geopolitické nejistoty mírně klesají. USA a Čína se vzájemně obvinily z porušení 90denního obchodního příměří, které uzavřely minulý měsíc v Ženevě.
Výrazně rostou akcie ocelářských společností, včetně Cleveland-Cliffs (+24,61 %), Steel Dynamics (+13,0 %) a Nucor (+14,0 %) poté, co prezident Donald Trump oznámil zvýšení cel na dovoz oceli ze 25 % na 50 %. Oznámení, které učinil v pátek večer má za cíl posílit domácí ocelářský průmysl.
Rostou rovněž akcie ropných a plynárenských společností, protože ceny ropy prudce vzrostly poté, co se členské země OPEC+ dohodly na menším než očekávaném navýšení těžby pro červenec. Ropa aktuálně posiluje o 3,42 % na 62,87 USD za barel, zemní plyn si připisuje 6,93 % na 3,686 USD za mbtu.
Naopak oslabují akcie technologických společnosti Dell (-3,8 %) a CDW common stock (-3,4 %). Podle deníku The Wall Street Journal administrativa Donalda Trumpa nyní přehodnocuje své smlouvy s technologickými firmami.
Index S&P 500 -0,23 % na 5898,21 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Energie | +0,4 % | Reality | -1 % |
Informační technologie | +0,4 % | Finanční sektor | -0,8 % |
Základní materiály | +0,2 % | Průmysl | -0,8 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
Nucor Corp (NUE) | +14 % | Dell Technologies (DELL) | -3,8 % |
Steel Dynamics (STLD) | +13 % | LyondellBasell Industries (LYB) | -3,4 % |
Newmont Corp (NEM) | +5,4 % | CDW Corp/DE (CDW) | -3,3 % |
Freeport-McMoRan (FCX) | +4,2 % | Centene Corp (CNC) | -3,1 % |
UnitedHealth Group (UNH) | +3,3 % | General Motors (GM) | -3,0 % |
Zdroj: Bloomberg, WSJ
Michal Šnobl
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, USA dočasně vyjmuly elektroniku z celních opatření
- Americké akcie po zahájení obchodovaní mírně oslabují
- Tržby společnosti Dell Technologies za 4Q zaostaly za očekáváními
- Dell Technologies představil výsledky za 3Q, analytici očekávali rychlejší oživení trhu s PC
- Dell reportoval výsledky za 2Q, serverové a síťové výnosy meziročně vzrostly o 80 %
Nejnovější:
- US indexy uzavírají ve ztrátě
- Americké trhy v mírném zisku
- Frankfurtská burza uzavírá dnešní obchodní seanci s růstem
- Americký výrobce whiskey Brown-Forman reportoval výsledky za 4Q pod očekávání a vyhlíží pokles tržeb
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 30. květnu vzrostly o 122 mld. kubických stop při očekávání 111 mld.
- Pražská burza navázala na středeční pokles
- Americké akcie v úvodu obchodování klesají
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 31. květnu na 247 tis. při očekávání 235 tis.
- USA: Produktivita mimo zemědělství v 1Q dle konečných dat poklesla o 1,5 % nad očekávání
- USA: Obchodní bilance za duben v deficitu ve výši 61,6 mld. USD při očekávání deficitu 66,1 mld. USD